FUNGUJEME! Všechny objednávky okamžitě expedujeme!
Menu

Zboží z oficiální
české distribuce

HOTLINE Po - Pá: 8 - 18 hod
+420 605 727 860

Menu

Fakta a mýty o tom, jak správně přestěhovat lednici

Někdo se za celý život nepřestěhuje, jiný je okolnostmi donucen změnit své bydlení třeba i několikrát za život. A ne pokaždé si pořizujete veškeré vybavení nové. Přinášíme proto pár informací o tom, jak nejlépe postupovat při stěhování, aby vám vaše lednice dobře sloužila i po přestěhování, a to po celou řadu let.

Ať už se jedná o přemístění v rámci jednoho města nebo přes půl republiky, poradíme vám nejlepší způsob, jak bezpečně chladničku přepravit. Nejdůležitější z technického hlediska je, aby chladničky a mrazničky LIEBHERR byly vždy přepravovány ve svislé poloze. Důvodem je fakt, že konzola kompresoru je navržena tak, aby absorbovala vibrace, když je chladnička zapnutá, a to ve svislé poloze. Proto, pokud je spotřebič přepravován vodorovně, vibrace, které se vyskytnou během přepravy, způsobují boční namáhání držáku, což může způsobit poškození spotřebiče. Dobrou zprávou pak je, že v případě spotřebičů LIEBHERR je můžete po přepravě zapnout rovnou zpět! Nemusíte čekat.

Obecně pak platí, že nejlepší je obsah spotřebiče vyprázdnit, odpojit a odmrazit prostor mrazničky. Následně pak vnitřní prostor vyčistit pH neutrálním čisticím prostředkem. Ocet, který se často v internetových diskusích doporučuje, není nejvhodnější, a to z důvodu obsahu kyselin, které mohou poškodit vnitřní plasty. Vnitřní skleněné police raději vyjměte, aby nedošlo k jejich zbytečnému rozbití při přepravě a celý spotřebič ideálně zabalte do přikrývky, deky nebo prostěradla – zabráníte tak poškrábání. Spotřebič zajistěte pomocí popruhů, aby nedošlo k jeho převrácení a dvířka přilepte. Pokud je to jen trochu možné, chraňte spotřebič v průběhu převozu před silnými vibracemi.

Pokud budete postupovat podle výše uvedených doporučení, věříme, že si budete užívat spotřebiče LIEBHERR i mnoho let po přestěhování.