FUNGUJEME! Všechny objednávky okamžitě expedujeme!
Menu

Zboží z oficiální
české distribuce

HOTLINE Po - Pá: 8 - 18 hod
+420 605 727 860

Menu

Jak ušetřit na energiích

Hledáte způsob, jak při vzrůstajících cenách za energie ušetřit? Vhodná může být i výměna staršího spotřebiče.

Na co si při výběru dát pozor?

Klíčovým parametrem je energetická třída. Od 1.3.2021 jsou pro chladničky a mrazničky k dispozici nové energetické štítky, na kterých už nenaleznete žádná A++. Výrobky, které doposud splňovaly požadavky stávající nejlepší třídy A+++, se nově ocitají v kategorii B až C. Změna však proběhla nejen u značení samotných energetických tříd, ale také u dalších hodnot vycházejících z různých základů výpočtu. Proto se staré a nové štítky nedají porovnávat, ani převádět. Cílem „přeštítkování“ je mimo jiné to, aby na několik let dopředu vznikl prostor pro ještě úspornější produkty.

Zajímavé jsou také použité technologie. U mrazniček je dobré věnovat pozornost na automatické odmrazování. Vybrané modely mrazniček LIEBHERR disponují technologií NoFrost, která chrání mrazicí prostor před nechtěnou námrazou, tím vede ke značným úsporám spotřeby energie, a navíc i šetří váš čas. S touto technologií totiž odpadá starost s odmrazováním.  

Při využití technologie LIEBHERR NoFrost jsou trubky výparníku uschované v uzavřené jednotce v horní části spotřebiče, studený vzduch je ventilátorem vertikálně rozváděn po celém vnitřním prostoru a vzdušná vlhkost je odváděna mimo úložný prostor mrazničky. Potraviny i úložný prostor tak zůstávají vždy bez námrazy. Zároveň díky této technologie zůstává zachována nutriční hodnota zmražených potravin.

Přestože bude pořizovací cena spotřebiče vybaveného lepší energetickou třídou a technologií NoFrost o něco dražší, ve výsledku se vám tato investice během pár let vrátí.

Další tipy, jak lze kontrolovat spotřebu energie se dozvíte v článku Víte, jak dodatečně snížit spotřebu energie vaší chladničky?

 

Liebherr