FUNGUJEME! Všechny objednávky okamžitě expedujeme!
Menu

Zboží z oficiální
české distribuce

HOTLINE Po - Pá: 8 - 18 hod
+420 605 727 860

Menu

S technologií NoFrost od Liebherr odpadá starost s odmrazováním

Nebaví Vás neustále odmrazovat mrazničku? S nástupem moderních technologií Vám může tato neoblíbená činnost odpadnout. Stačí, když si pořídíte mrazničku LIEBHERR vybavenou technologií NoFrost.

Jak tato technologie funguje? Pára se vždy kondenzuje na nejchladnějších místech a stejně tomu je i uvnitř prostoru mrazničky. Tímto místem je výparník – potrubní systém, kterým protéká chladicí kapalina. U starších mrazniček procházely tyto trubky hliníkovými panely umístěnými pod policemi, a proto bylo potřeba pravidelně prostor mrazničky odmrazovat.

Při využití technologie LIEBHERR NoFrost jsou tyto trubky uschované v uzavřené jednotce v horní části spotřebiče a studený vzduch je ventilátorem vertikálně rozváděn po celém vnitřním prostoru. V případě, že nevyužíváte celý prostor mrazničky, zmenšíte ho vložením panelu Vario. Tím zmenšíte prostor, který vyžaduje chlazení a snížíte spotřebovávanou energii. Z funkčních důvodů však musí zůstat vždy alespoň tři poličky nad Vario panelem funkční.

Liebherr NoFrost

Samozřejmě, že i v tomto případě dochází k namrzání výparníku, o to se však už postará snímač, který reguluje úroveň ledu a v případě potřeby spustí cyklus odtávání. Po tu dobu je ventilátor vypnutý a elektrický ohřívač začíná zahřívat odpařovací trubky a rozmrazovat led, který se na nich vytvořil. Ptáte se, co se stane s roztátou vodou? Ta steče do odtokového žlábku, který je umístěn u kompresoru na zadní straně mrazničky. A jelikož je kompresor vždy mírně zahřátý a zkondenzované vody není tolik, tak se postupně odpaří.

Mrazicí prostor je s touto technologií vždy bez ledu, ani uskladněné potraviny se nenamrazí a jakékoli odmrazování se stává minulostí.

V případě, že Vás tato technologie zaujala, hledejte spotřebiče, jejichž produktový kód obsahuje písmeno N – například Liebherr CNf 5704 Pure je kombinovanou chladničkou, která funkcí NoFrost disponuje.

LIEBHERR – kvalita v každém detailu…