FUNGUJEME! Všechny objednávky okamžitě expedujeme!
Menu

Zboží z oficiální
české distribuce

HOTLINE Po - Pá: 8 - 18 hod
+420 605 727 860

Menu

Víte, jak dodatečně snížit spotřebu energie vaší chladničky?

Přestože jsou chladničky a mrazničky LIEBHERR energeticky účinné, následující tipy vám pomohou spotřebu energie ještě více snížit. Jedná se o jednoduché a praktické rady, které zvládne opravdu každý.

1/ Před vložením do chladničky nebo mrazničky nechte horké jídlo vychladnout na pokojovou teplotu.

2/ Chcete-li rozmrazit mražená jídla nebo přísady na další den, udělejte to v lednici. Rozmrazování potravin funguje jako studený zásobník, který do chladničky vydává chlad, což znamená, že spotřebič bude v tom případě spotřebovávat méně elektřiny.

3/ Často používané předměty ukládejte na přední stranu spotřebiče, abyste k nim měli rychlý přístup.

4/ Pokud máte děti, které pravidelně hledají svačiny nebo nápoje, ukládejte je do úrovně očí. Pomůže to zabránit plýtvání energií.

5/ Vždy rozbalte papírové položky (například šunku), jelikož se jedná o izolant. Šunku raději umístěte do plastové nádoby nebo zabalte do fólie.

6/ Potraviny uchovávejte v uzavřených nádobách – nekryté potraviny vylučují vlhkost a tím pádem je třeba více energie na dosažení požadovaného nastavení, zároveň to pomůže zabránit tvorbě námrazy.

7/ Vždy zajistěte dobré odvětrávání. Nezakrývejte větrací otvory ani mřížku.

8/ Ujistěte se, že cívky na zadní straně nejsou zaprášené – chladnička v tom případě musí pro standardní provoz spotřebovávat více energie.

9/ Mřížky ventilátoru udržujte vždy čisté.

10/ Čím nižší je nastavení teploty, tím vyšší je spotřeba energie.

11/ Čím méně prázdného místa, tím lépe bude chladnička a mraznička fungovat.

12/ Neumisťujte spotřebič vedle zdroje tepla, jako je trouba (kvůli teplu, které generují během provozu), topení nebo přímé sluneční světlo. V ideálním případě umístěte spotřebič na chladné, stinné místo.

13/ Pravidelně kontrolujte, zda těsnění dveří není prasklé nebo uvolněné – i to může způsobit, že spotřebič bude spotřebovávat více energie.