FUNGUJEME! Všechny objednávky okamžitě expedujeme!
Menu

Zboží z oficiální
české distribuce

HOTLINE Po - Pá: 8 - 18 hod
+420 605 727 860

Menu

Energetická třída

Abyste se jako zákazníci lépe zorientovali v nabízeném zboží, je na každém spotřebiči energetický štítek. Snadno tak zjistíte důležité údaje o vybraném spotřebiči. 

Od 1.3.2021 vešlo v platnost nové značení u vybraných produktových skupin, kam patří chladničky a mrazničky, vinotéky, pračky, pračky se sušičkou, myčky nádobí, televizory a elektronické displeje, světelné zdroje, chladicí spotřebiče s přímou prodejní funkcí, nápojové chladničky a zmrzlinové mrazničky. Další kategorie budou postupně přibývat tak, aby došlo k úpravě u všech prodávaných elektrospotřebičů.

Nejdůležitější součástí štítku je energetická třída označující zařazení výrobku do skupiny dle energetické náročnosti provozu. S novým značením se spotřebiče rozdělují do energetických tříd A až G. S energetickou třídou A+++, A++ nebo A+ se tak setkáte pouze u produktů, které se doprodávají. Součástí štítku je také údaj o hlučnosti, užitném objemu a nově také o emisní třídě hluku. Navíc je na štítku uváděn QR kód odkazující na evropskou databázi produktů

Pro názornost přidáváme energetický štítek i s popisem jednotlivých polí.