FUNGUJEME! Všechny objednávky okamžitě expedujeme!
Menu

Zboží z oficiální
české distribuce

HOTLINE Po - Pá: 8 - 18 hod
+420 605 727 860

Menu

10 tipů, jak vybrat chladničku?

Chladnička nebo lednice, lednička, každému, jak je zvyklý. Skříň obsahující chladicí stroj sloužící k uchování potravin při nízké teplotě, případně v mrazícím boxu. Chladnička je nepostradatelným spotřebičem každé domácnosti. Jedná se o větší, a hlavně dlouhodobou investici. Je proto potřeba jejímu výběru věnovat patřičnou pozornost. Liebherr specializovaný obchod, jsme pro Vás připravili 10 tipů pro správný výběr.

Vždy je třeba promyslet individuální požadavky každé domácnosti. Počet osob, jaké máte zvyky v nákupech a stravování. Nakupujete jednou za čas a vaříte do zásoby, mrazíte velké množství potravin? Nebo jste zvyklí nakupovat častěji a netvoříte velké zásoby. Případně se stravujete často mimo domov? Jaké je rozvržení Vaší kuchyně? 

1.       Klimatická třída

Důležitým kritériem výběru je klimatická třída. Je rozdíl, pokud vybíráte chladničku do domácnosti, kde je celoročně relativně stálá okolní teplota, nebo pokud vybíráte třeba na chatu, kde může docházet k výrazným změnám v okolní teplotě.

SN – teplota okolí +10 až +32 °C
N   – teplota okolí +16 až +32 °C
ST – teplota okolí +18 až +38 °C
T   – teplota okolí +18 až +43 °C

Většina spotřebičů spadá do několika tříd zároveň.

2.       Volně stojící nebo vestavná

Rozhoduje především dispozice Vaší kuchyně.

3.       Chladnička nebo kombinovaná s mrazákem

Monoklimatická chladnička, když nepotřebujete mrazák. Chladnička s velkým objemem, ideální pro uskladnění velkého množství potravin a mrazák máte zvlášť.

Kombinovaná chladnička s mrazákem, je asi nejčastějším typem. Od malých po velké. Chladnička s mrazákem nahoře -má menší objem, k chladničce se musíte ohýbat. Chladnička s mrazákem dole -je prostorný, zpravidla má 1-3 šuplíky, chladničku máte v úrovni očí.

Americká lednička nabízí opravdu veliký užitný prostor. Mrazák bývá dole nebo v jedné části dveří. Často nabízí například dávkovač ledu, nápojový automat, či jiný komfort.

4.       Velikost – objem

Užitný objem lednice se vypočítává de počtu osob. Obecně se počítá 50 – 70 litrů prostoru chladničky na osobu a 20 litrů mrazáku. Tento parametr je velmi obecný, důležitější jsou zvyklosti domácnosti. Domácnosti o dvou lidech postačí chladnička menších rozměrů. Oproti tomu čtyřčlenná domácnost bude mít požadavek na lednici obřích rozměrů, samostatný mrazák, nebo lednici amerického typu.

5.       Velikost – rozměr

Lednice by neměla vyčnívat z řady spotřebičů. K udávanému rozměru je třeba přičíst pár centimetrů prostoru kvůli cirkulaci vzduchu. Pokud je nedodržíte, počítejte s mírným nárůstem spotřeby energie. Doporučené odstupy naleznete zpravidla v návodu na použití.

6.       Spotřeba elektrické energie

Úsporná lednička je označena písmenem A, a ta může být ještě ve variantách +/++/+++. Přístroje s tímto označením jsou mnohonásobně úspornější, než 5 – 10 let stará lednice, kterou máte doma. Spočítejte si tedy dobře, kolik Vás stojí provoz a zda-li nepřišel čas na novou lednici. Spotřebiče s největší úsporou bývají sice o něco dražší při nákupu, nicméně z dlouhodobého hlediska se investice vyplatí. Myslete také na umístění. Lednice stojící v těsné blízkosti zdrojů tepla, bude mít zaručeně vyšší spotřebu.

7.       Hlučnost

Když už je řeč o tom, kde by měla lednice stát, je potřeba zmínit hlučnost (dB). Aby se nestalo, že Vás bude svým nadměrným projevem obtěžovat v místě, kde je hluk na obtíž.

8.       Rozvržení vnitřního uspořádání

Počet a typ poliček a boxů. Výšková nastavitelnost, ale i materiál -bezpečnostní sklo, stěny odolné proti poškrábání. Ukládání lahví do polic na rošty nebo do stojanů. Plastové poličky ve dveřích. Výsuvné boxy, aby se nemísily pachy.  Rozmyslete dle druhu nakupovaných potravin a nápojů, ale i dle četnosti nákupů.

9.       Technické vymoženosti

Liebherr používá systém „No frost“ beznámrazový systém, který se těší velké oblibě a díky němuž není třeba vůbec odmrazovat. Často se objevují také „Smart frost“, „low frost“ nebo „automatické odmrazování“ tyto systémy snižují tvorbu námrazy, nicméně je třeba alespoň jednou za rok odmrazit. Režim dovolená umožňuje nastavení ledničky na 15 °C, kvůli menšímu množství potravin a méně častému otevírání. Biofresh zásuvky s teplotou těšně nad 0 °C a regulovanou vlhkostí. Anti-bakteriální ochrana, Ice Maker, Duo Cooling a další.

10.   Design

Parametr v podstatě estetický. Když už jste prošli výběrem až sem, je samozřejmě potřeba, aby se Vám vybraný model líbil. Lednice je velmi používaný spotřebič a často bývá dominantou každé kuchyně. Stále časté jsou lednice v barvě bílé. Dlouhodobě oblíbené jsou lednice „nerezové“. Pozor na rozdíl mezi nerezem a Inox. Inoxový povrch je broušený a nezanecháte na něm otisky prstů. Na trhu ovšem naleznete i lednice v barvách, retro design a mnohé další.

 

Při objednání již konkrétního vybraného typu lednice sledujte nabízenou záruku a možnost záručního a pozáručního servisu. Bonusem jednotlivých obchodů může být i nabídka vynesení nového spotřebiče zdarma do patra, nebo odvoz starého spotřebiče.

Pokud máte ještě dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám s výběrem pomůžeme.

Jsme autorizovaným prodejcem značky LIEBHERR, na trhu fungujeme od roku 2007.

Zavážíme zboží přímo ze skladu výhradního dovozce, čímž zaručujeme vždy ověřený původ zboží a s tím spojené kvalitní služby.