FUNGUJEME! Všechny objednávky okamžitě expedujeme!
Menu

Zboží z oficiální
české distribuce

HOTLINE Po - Pá: 8 - 18 hod
+420 605 727 860

Menu

Které potraviny do lednice nepatří?

Možná to víte, možná se budete divit. LIEBHERR radí, které potraviny je lepší skladovat mimo lednici a proč…

Pomeranč: Celé pomeranče, stejně jako další citrusy, skladujte ideálně nemyté při pokojové teplotě. Nakrájené nebo oloupané pak v lednici v uzavřeném sáčku nebo vzduchotěsné nádobce.

Banány: Banány v lednici mnohem rychleji zčernají. Mnohem více jim to slušet bude v misce na lince nebo jídelním stole – klidně ve společnosti pomerančů.

Ananas: Celý ananas můžete nechat na lince den nebo dva. Ale úplně nejlepší je ho nakrájet a sníst co nejdříve. Stejné platí i o melounech. V případě, že je tak rychle nedokážete spotřebovat, vyplatí se ovoce nakrájet a uložit do mrazničky, kde vydrží chutné až půl roku.

Ovoce_zelenina

Rajčata: Chladný vzduch mění chemické reakce v rajčatech – pro lahodnější chuť doporučujeme skladovat rajčata v míse na jídelním pultu. Pokud je dáte na okno na sluníčko, rychleji dozrají. Ostatně i u okurek, cuket a paprik způsobuje chlad zastavení dozrávání, a navíc zeleni připraví o jejich specifickou chuť.

Avokádo: U avokáda se doporučuje uchování při pokojové teplotě v případě, že jsou plody tvrdé a nezralé. V opačném případě můžete avokádo uložit do lednice, déle vydrží.

Cibule: Cibuli nikdy nenechávejte blízko brambor – uvolňuje plyn a vlhkost, která může zapříčinit jejich rychlejší zkažení. A i tady je výhodnější ponechat ji ve spíži.

Česnek: Česneku svědčí suché a tmavé místo. V lednici rychleji klíčí.

Brambory: I u brambor dochází při jejich uložení v ledničce k nežádoucí reakci – vlivem chladu se škrob mění na cukr, což se výrazně odrazí na chuti.

Bazalka: Ani této rostlince se v lednici líbit nebude. Kolem teploty 4 °C rychle černá. Ať už v květináči nebo stonky ponořenými do vody, lépe jí bude na stinném místě na kuchyňském pultu. Toto umístění je ostatně vhodné i pro další bylinky.

Med: O medu je známo, že při nízkých teplotách mění svou strukturu a krystalizuje, proto je mnohem výhodnější nechat ho ve spíži než v chladničce.

Čokoláda: Čokoláda nejen přejímá pachy ostatních potravin uložených v lednici, ale díky vlhkosti a chladu dochází k tomu, že cukr vytváří na čokoládě bělavý povrch. Raději ji tedy skladujte na suchém tmavém místě s nižšími teplotami.

Olej: Rostlinné oleje mění v chladu svou konzistenci – houstnou a tuhnou. Výjimkou jsou oleje vyrobené z některých druhů ořechů, které se naopak v ledničce uchovávat doporučují.

Chléb: Chlad v lednici sice zabrání vzniku plísni na chlebu, ale zároveň bochník vysuší. Místo toho uložte chléb do mrazáku a přiveďte ho na pokojovou teplotu, až ho budete chtít sníst.