FUNGUJEME! Všechny objednávky okamžitě expedujeme!
Menu

Zboží z oficiální
české distribuce

HOTLINE Po - Pá: 8 - 18 hod
+420 605 727 860

Menu

Víte, jaký je rozdíl mezi BioCool a BioFresh?

Přemýšlíte o koupi chladničky LIEBHERR a stále vám není jasné, jaký rozdíl je mezi technologiemi BioCool a BioFresh? Jaké přinášejí výhody při uchovávání potravin? V tom případě je tento článek přímo pro vás.

 

BioCool: více než jen klasický šuplík na zeleninu

Trvanlivost potravin není určena pouze jejich čerstvostí, ale také teplotou a vlhkostí místa, ve které jsou uskladněny. Čím více vody potraviny obsahují, tím více vlhkosti potřebují k zachování své čerstvosti. V tradičním šuplíku na zeleninu kolísá teplota mezi 8 až 10 °C a vlhkost závisí na teplotě uvnitř chladničky.

V šuplíku BioCool se průměrná teplota pohybuje kolem 3 °C, což znamená lepší uchování vitamínů a čerstvosti potravin. Zároveň se při této nižší teplotě zpomaluje růst mikroorganismů. Díky technologii BioCool tak můžete uchovat ovoce a zeleninu až dvakrát déle ve srovnání s klasickým šuplíkem!

Na šuplíku BioCool najdete ikony vodních kapek umístěné nad posuvníkem, které symbolizují úroveň vlhkosti uvnitř šuplíku. Pomocí posuvníků ji můžete nastavit tak, aby byla vhodná pro potraviny uložené uvnitř.

Liebherr BioCool 

 

BioFresh: dlouhodobá konzervace potravin

Šuplíky BioFresh obecně pracují na stejném principu jako BioCool – tedy delším uchování potravin snížením teploty. Posuvníky DrySafe a HydroSafe vám umožňují regulovat úroveň vlhkosti mezi 65 % a 95 %. Přihrádka DrySafe je určena pro maso, ryby a mléčné výrobky, HydroSafe pro většinu druhů ovoce a zeleniny.

BioFresh je ještě efektivnější než šuplíky BioCool. Je zcela nezávislý na zbytku chladničky a skládá se z 2 až 3 šuplíků podle velikosti spotřebiče. Vnitřní teplota v BioFresh zóně kolísá mezi 0,7 a 1 °C, což nejen zachovává čerstvost a vitamíny potravin, ale také chuť a texturu jídla. Výsledky jsou ohromující!

Oficiální aplikace BioFresh, dostupná na Google Play a Apple AppStore, vám pomůže určit, jaké nastavení použít pro širokou škálu potravin a také vám řekne, jakou maximální trvanlivost můžete očekávat!

Šuplíky BioFresh jsou osazeny teleskopickými kolejnicemi pro snadnější otevírání.

 

Jaký je rozdíl mezi BioCool a BioFresh?

Rozdíl mezi BioCool a BioFresh spočívá především v jejich účelu a funkcích. BioCool je navržen pro uchovávání ovoce a zeleniny při optimální teplotě a vlhkosti, což prodlužuje jejich trvanlivost a udržuje je čerstvé déle než klasické šuplíky na zeleninu. BioFresh je pokročilejším systémem, který umožňuje dlouhodobou konzervaci různých druhů potravin, včetně masa, ryb, mléčných výrobků a různých druhů ovoce a zeleniny. Tato zóna je zcela nezávislá na zbytku chladničky a umožňuje precizní kontrolu teploty a vlhkosti pro různé druhy potravin.